Kalamaja Kommon - pilt pildis |
Nagu kombeks on saanud, siis ujume endiselt natuke vastuvoolu, st. talveks ei pruulinud ei porterit ega stouti, vaid nagu ühele korralikule pruulikojale kombeks, sai tehtud esimene ametlik IPA! Ipaipaipa!
Kalamaja Pruulikoda |
Ühele korralikule IPA-le kohaselt sai grainbill suhteliselt lihtne, humalaid seevastu aga
palju ja erinevaid - lausa 6 erinevat sorti! Mõnele nüüd kangastub kohe pähe, et miks nii palju, veidi paljuks ja kirjuks ei lähe või? Ega ikka ei lähe. Mõruduseks kasutasime ka kergete tsitrusenootidega suure alfahapete sisaldusega Ameerika humalaid, samuti läks late-hopid ja dryhopid sellised, millel suured nimed, munad ja alfahapped. Loetelu on siin: Amarillo, Cascade, Columbus, Centennial, Chinook, Citra, alk. 6.9% vol. ja IBU 65. Võti on selles, et iga konkreetne humalasort on lisatud just sellisel hetkel, kus tuleb sordile omased parimad omadused esile. Pruulitud on see õlu siis seekord Tankeri pruulikojas.
Kalamaja Kommon IPA silt |
Maitsest. Kasutatud on vähe karamelllinnaseid, mesk oli suhteliselt madalalt, kuid sellegipoolest on tuntav linnaste magusus, seda toetab omakorda ka Amarillo lisamine lõpus, mis oma iseloomult on puuviljanane ja magus. Lõhnas on nii puuviljasust, tsitrust, lillelisust, samas IBU pole teab mis kõrge (65) ning ütleks, et suhteliselt kergelt joodav. Eriti hea on, kui IPA on fresh! Soovitan proovida!
Et kuidas silt tekkis?! Algne idee oli leida üks vana foto Kalamajast omas loomulikus olekus ja see sildile peale printida ning kõik peaks nagu korras olema, aga nii lihtsalt see ei läinud. Tekkisid väikesed arusaamatused autoriõigustega ja kasutusega ja kõigele lisaks ajaline surve sildid trükki viia oli iga tunniga suurem, siis läksime seda teed, mida alati - tegime kõik ise. Haarasime kaasa statiivi-kolmjala, välgud, hajutid ja kõik muud mittevajalikud jutud, aga kõige olulisemad jätsime koju - lapsed, kes jäid akna peale vaatama kuidas tänavapeal õllepildisessiooni tehakse*. Sessioon toimus siis tuntavas kohas Kopli-Telliskivi ristmikul. Peakontori ees.
Kuidas Kalmaja Kommoni silti tehti |
PS! Soovituslik serveerimistemperatuur 8-12C. Ise eelistan valada klaasi jahedamalt ja siis lasen toatemperatuuril oma tööd teha ja temperatuuri tõustes muutub ka aroom ja õlle üldine iseloom. Selle pluss on see, et tunnetad sama õlle erinvaid tahkusid, negatiivne pool on see, et kui on liiga maitsev õlu, siis on juba liiga jahedalt otsas ja ilma soojenemata jääb osa muutuva humalalaksust saamata. Sellepärast soovitangi koguda keldrisse 2 kasti sama lut, et saaks träkkida õlle maitsenüansside muutusi ajas ja samas ka temperatuurides. Väga põnev tegelikult ju :)
* PS. Ükski laps tegelikult hooletusse ei jäänud. Õlut tänaval ka väga palju ei joodud
Instagaram
Tagasiside jäta Untappd'i
Cheers, kippis ja terviseks!
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar